תמול-שלשום

בסמטה צדדית, בבניין ציורי, במרכז העיר, שוכן אחד המקומות המיוחדים בארץ, הנושא את שמו של אחד מספריו המפורסמים של שי עגנון, מסעדת תמול-שלשום. המסעדה, המעוצבת בפשטות ומגישה מנות טעימות באווירה ייחודית, שוכנת בבניין עתיק ומשלבת בצורה מעוררת התפעלות אוכל טוב, תרבות ישראלית וספרות.

קירות המסעדה מעוטרים במדפים ארוכים שעליהם מונחים עשרות ספרים במגוון שפות וניתנים לרכישה, כמו כן המקום עשיר באירועים כמפגשי סופרים והרצאות מרתקות. לא חסרות סיבות להגיע לתמול שלשום, לפעמים נדמה שהאוכל שמוגש במקום הוא רק תירוץ על מנת להגיע למסעדה וליהנות מאווירה מיוחדת וממספר שעות של שלווה. זהו איננו אחד המקומות אליהם מגיעים כדי לאכול וללכת, זהו מקום בו כדאי לקחת את הזמן וליהנות מספר טוב או משיחה נעימה באווירה שקטה, ועובדי המקום מבינים את צרכי המבקרים ולא יטרידו אתכם כשיבחינו שאתם שקועים בספר טוב או בשיחה מעניינת.

התפריט במקום עשיר במאכלים קלילים וטעימים, ויש שיטענו שארוחות הבוקר במקום מעניקות ליום פתיחה מיוחדת שתלווה את הסועד עד לסוף השבוע. הסלטים במקום עשויים בנדיבות ושופעים בבריאות ובטריות, כמו כן, השקשוקה המוגשת במקום מעניקה תחושה של בישול ביתי אמיתי, הלחם הפרוס שמוגש בצידה משלים את המנה והופך אותה לאחד הדברים שעבורם שווה להגיע לתמול-שלשום. בין המנות העיקריות, ניתן למצוא במקום סוגי מאפים שונים, פסטות מובחרות ודגים שכל אחת מהן תעצים את ההנאה הגלומה במקום. לסיום, מומלץ להתנסות בקינוחים המוגשים במקום, ובמיוחד בעוגת הגבינה, שבשילוב עם כוס קפה טוב הופכת למעדן אמיתי שביקור בתמול שלשום איננו שלם בלעדיו.

אך כאמור, האוכל במסעדת תמול שלשום הוא רק פרט שולי במקום שכבר מזמן הפך למוסד. ערבי סופרים והרצאות מרתקות מושכים אל המסעדה מבקרים מכל רחבי הארץ. אם יש לכם מספר שעות להעביר בירושלים, או שאתם מעוניינים להתנסות במקום בעל אופי שונה, מסעדת תמול שלשום היא המקום עבורכם. למקום יש לוח אירועים המפרט את תוכנית ההרצאות לשבועות הקרובים, כך שכל אחד יוכל למצוא את היום הנכון ואת ההרצאה הנכונה עבורו, כדי להגיע לתמול שלשום וליהנות.

כתובת: סלומון 5 ירושלים