קונדיטוריה בן-עמי

אחת לשבוע מזדמן לי לבקר במכללת עלמא שבפינת רחוב נחמני ובצלאל יפה (כיכר המלך אלברט) בתל אביב, לצורכי השכלה. רצה הגורל וממול לעלמא ממוקם אחד מבתי הקפה המוצלחים באזור, שהוא גם אחת משלוחותיה של קונדיטורית בן-עמי המשובחת מכפר ויתקין. את הקינוחים של בן-עמי הגישו בחתונתה של אחותי, אבל אני, כנראה מעודף התרגשות ואלכוהול, לא זכיתי לטעום מהם.

הקסם של בית-הקפה-קונדיטוריה נעוץ לדעתי בתמהיל של תל אביביות קלאסית, אוכל משובח, עיצוב נעים, מלצרים חביבים וקורטוב של בוהמייניות.

אחת לשבוע אני מזמינה לי הפוך קטן וחזק, לפעמים מתפנקת על איזה קוראסון חמאה או שטרודל תפוחים, אבל האמת היא שלמרבה הפלא, לא בצק שמרים או פאי מחזיר אותי לבן-עמי בכל שבוע, כי אם דבר אחד פשוט ונפלא– סנדביץ' קטן של גבינת תום לימונית. אני לא יודעת מה יש בסנדביץ' הזה, אבל נראה לי שאת השילוב הכך כך פשוט הזה של גבינה, חרדל וצנונית לא אצליח לשחזר בבית. ולמה לי בעצם לנסות? מכינים לי בבן-עמי. חשבתי פעם להחליף אותו, אבל כמו כל סוס מנצח, לא ממש מצאתי סיבה טובה לעושת זאת.

המחירים בבן-עמי ממוצעים לגזרת בתי הקפה (50 ₪ לסועד בארוחה מלאה, עסקיות מעט זולות יותר). הסנדביץ' הקטן, למשל, עולה 15 שקלים. אני לא מהססת ולא לרגע.

סניפים נוספים לבן עמי בירושלים, בהרצליה, בגני תקווה וכמובן בכפר ויתקין. קראתי איפשהו שמיקום הסניף התל אביבי נבחר בשל אופיו הפריזאי. פריז או לא – טעים ומתוק שם. עכבר העיר, למשל, בחר את בן-עמי לאחד משבעת המקומות עם המתוקים הכי שווים בעיר.

בית קפה-קונדיטוריה בן-עמי:
נחמני 22, תל אביב

כתובת: נחמני 22, תל אביב