מנגה באר שבע

מול שערי האוניברסיטה, במקום שנקרא מרכז המורים (רק שהוא אחד הדברים הכי רחוקים מזה שתמצאו בעיר), נמצא אחד המקומות הפופולאריים לסטודנטים בבאר שבע – המנגה, בר מסעדה המשמש מקום מפלט מן הלימודים האקדמיים והחום הבאר שבעי.

אם אתה סטודנט בבאר שבע (או שהיית כזה) ואינך מכיר את המנגה, קרוב לוודאי שאינך חובב בילויים וקרוב לוודאי שגם אינך חובב סושי טוב ואוכל איטלקי איכותי. למי שעדיין לא יודע, באר שבע התנערה מזמן מן הדימוי המאובק והמיושן שדבק בה לאורך השנים. אחת ההוכחות לכך היא מסעדת המנגה שמתאפיינת בעיצוב תל אביבי, מנות מקוריות ותאורה הרומזת לכיוון אחד בלבד – לכאן באים כדי לשתות והרבה, לאכול כדי לשבוע ולהכיר.

המקום מורכב משני חללים רחבים (אחד בחוץ והאחר בפנים) שנדמה שבכל אחד מהם ניתן למצוא אווירה שונה וטיפוסים שונים. אחת הבעיות של המקום הוא הצפיפות האיומה שלפעמים מעיקה על ההנאה מן המקום, עד כדי כך שרק אם יתמזל מזלכם (וכמובן שלא בסופי שבוע ועדיף אחרי אחת בלילה) תמצאו מקום פנוי במיקום טוב.

למרות שהמקום ידוע לכל כמקום טוב לשתות, להתפרק ולזרום, רבים יסכימו שהמנות שמוגשות בו יכולות בקלות לעמוד בשורה אחת עם מסעדות נבחרות בארצנו. אומנם לא תמצאו בו מנות גורמה מיוחדות בניצוחו של שף נושא תארים, אבל בהחלט תמצאו בו אוכל שישתלב היטב עם האלכוהול הזורם שם בכמויות ובמחירים (בהתאם לאווירה הסטודנטיאלית) ההולמים את התמורה.

אחת המנות הטעימות במקום (שהפכה עם הזמן עבור רבים לחלק בלתי נפרד מליל בילויים סוער) היא הסושי. למרות שהסושי במקום איננו מתיימר להיות מעדן אלוהי, או מסוג המנות שנחשבות ל"מנות של פעם בחיים", עדיין תספק המנה פינוק אמיתי, תשתלב היטב עם כוסית אלכוהול משובח ותגרום למזמין לטעום משהו שונה במקום שונה. מלבד הסושי, ניתן למצוא במקום מנות איכותיות בסגנון איטלקי, שמחירן האטרקטיבי וטעמן המשובח כבר מזמן הוכיחו שיש בבאר שבע מקומות ראויים לבילוי.

כתובת: שדרות רגר 85 (מרכז מורים) באר שבע