לינק

בין עצים ירוקים, לא רחוק ממרכז העיר, בתוך מבנה עתיק ניצב כבר יותר מעשר שנים אחד המקומות המיוחדים בירושלים – מסעדת לינק, שרבים מלקוחותיה היו מעדיפים שתישאר בגדר סוד כמוס.

קרוב לוודאי שהדבר הראשון שיעלה בראשכם כשתיכנסו למקום בפעם הראשונה יהיה – איך לא הכרתי את המקום הזה קודם. המקום הירושלמי, מעניק תחושה רגועה ומיוחדת ונדמה כאילו הכול שם שקט יותר מאשר מסביב. המקום מעוצב בשלושה חלקים שאחד המבוקש שבהם (כשלא קר מדי בירושלים) הוא מרפסת עץ רחבה שעליה מפוזרים שולחנות וכסאות נוחים ושמוקפת בצמחייה ירוקה המשרה אווירה נעימה. בתוך המקום ניתן למצוא את המסעדה ובהמשכה, בחדרון המכיל שני חללים פנימיים, ניתן למצוא את הבר השופע וחדר צדדי קטן.

למרות שהבר במקום איננו גדול, ואולי דווקא בשל כך, צפייה באירועי ספורט במקום היא חוויה יוצאת דופן, בייחוד כשמדובר באחת הקבוצות המקומיות. כידוע ירושלים היא אחתהערים הבודדות בארץ שמרבית תושביה מאוחדים סביב שתי קבוצות (למרות שיש שיטענו שדווקא לשלוש), בכדורגל – בית"ר ירושלים, ובכדורסל - הפועל ירושלים. האוכל במקום סביר והמחירים בהתאם. לאלה שמצפים למנות גורמה מעוצבות צפויה אכזבה, שתתחלף במהרה בחיוך כשתראו את המנות השופעות ואת הטעמים המעניינים. המקום מציע תפריט עשיר ומגוון הכולל ארוחות בוקר, סלטים, מנות פתיחה, עיקריות, קינוחים ועוד. למי שיגיע למקום על מנת ליהנות מן האווירה המיוחדת שבו, מומלץ להתפנק על כוס קפה טוב בליווי אחד הקינוחים הטעימים שבמקום. לרעבים יותר, אך שדואגים לכמות הקלוריות, מומלץ לבחור באחד הסלטים שבמקום (38-52) ₪, או באחד ממבחר הלפלפים שהם פיתה דרוזית עם תוספות מעניינות. לאלה שהגיעו כדי לאכול והרבה, או שבמהלך השהייה נתקפו תחושת רעב, מומלץ ללכת על ההמבורגר המקומי (48 ש"ח) עם אחת התוספות שיותירו את המזמין שבע ומרוצה.

אבל האוכל במקום הוא רק שחקן משני בלינק. כאמור, האווירה המיוחדת שבמקום, היחס הסבלני והמזמין של המלצרים והתחושה הנעימה שהוא מספק, הופכים אותו למקום שפשוט כיף להיות בו.

כתובת: המעלות 3 ירושלים.