מסעדת אבו שוקרי

במרכז הכפר אבו גוש, בפינה שקטה ומיוחדת, שוכנת מסעדת אבו שוקרי, שהפכה מזמן לשם נרדף לאחד המקומות הטובים בארץ לחומוס. אם אתם בדרך לירושלים, או סתם מתחשק לכם חומוס אמיתי, כדאי לכם מאוד להגיע למסעדה אשר דורגה באתר YNET כאחת מעשר החומוסיות הטובות בישראל.

במסעדת אבו שוקרי לא תמצאו תאורה מדהימה, נברשות מפוארות ותפריט חידתי שספק אם זה שיצר אותו ידע להסביר מה כתוב בו. מה שכן תמצאו זה אווירה נינוחה, פשטות אמיתית, מחירים הוגנים, אנשים מדהימים שיעניקו לכם תחושה אמיתית של שמחה והערכה על כך שבחרתם לאכול אצלם וכמובן אוכל מעולה. מכיוון שבימי שבת וחגים המקום עמוס באנשים, מומלץ להגיע בימי חול על מנת לחוות את המקום ואת האוכל המוגש בו בצורה הטובה ביותר.

התפריט הפשוט שמוגש במקום, מסתיר בתוכו אוצרות אמיתיים. טרם (תוך כדי ואחרי) ניגשים לדבר האמיתי, כדאי מאוד לטעום מן המנות השונות במקום: סלט ירקות טרי קצוץ דק ופלאפל פריך שיפתחו את התיאבון ויכינו אתכם לדבר האמיתי – חומוס של אבו שוקרי. כשמנת חומוס של אבו שוקרי נוחתת על השולחן, המחשבות שחולפות בראש נעות בין "מה זה הכול?" לבין "על זה דיברו כולם?" אבל כשטועמים מן המנה נשארת רק מחשבה אחת בראש – צדקו! צדקו כשאמרו שבשביל החומוס של אבו שוקרי שווה לנסוע מכל מקום בארץ. מנות החומוס המוגשות במקום, שעשויות חומוס מקומי אמיתי במגוון תוספות מעניינות, יעניקו ארוחה דשנה, טעימה ומיוחדת. אחת המומלצות ביניהן היא חומוס מסבחה, שטעמה, מרקמה והטמפרטורה בו היא מוגשת, יגרמו לכם לנקות את הצלחת כך שלא יוותר אפילו זכר למנת החומוס שהייתה בה עד לפני מספר דקות.

לאלה שהחומוס איננו ניצב בראש העדפותיהם הקולינריות, או לאלה (הנדירים) שחומוס אבו שוקרי משמש עבורם רק מתאבן לארוחה, מומלץ לבחור מתפריט הבשרים שמוצעים במקום ושישקפו את השם שיצא למסעדת אבו שוקרי. ניתן לבחור בין פרגיות עסיסיות לבין סוגי שיפודים שונים ששניהם – כמו שאר המנות במקום – נעשים בהרבה אהבה ורצון לענג.

כתובת: אבו גוש