גיליז

בלב נמל תל אביב, סמוך לקו המים של הים התיכון, נמצאת אחת המסעדות שרבים ימנו אותה בין חמשת המקומות המועדפים עליהם לאוכל טוב בארץ. רעש גלי הים הסמוך לשולחנות האוכל, אוויר הים שעובר בין השולחנות והעיצוב האסתטי של המקום הופכים אותו למקום שהאוכל הטוב אשר מוגש בו הוא רק משתנה נוסף במה שכוללת ארוחה בגיליז.

ארוחת בוקר בגיליז הפכה כבר מזמן לשם נרדף להתחלה של יום בחיוך. הארוחות הדשנות (והלא כל כך זולות – 68 ש"ח) מכילות כל מה שצריך בשביל להעניק ליום התחלה מחויכת: ביצים במגוון סגנונות לבחירתכם - ביצים עם בייקון, ביצים ברוטב עגבניות חריפות והאופציה המומלצת – ביצים ברוטב בשר, ירקות שורש ויין. כמו כן, ניתן לבחור בין סנדביץ' רוסטביף, פרנץ' טוסט או סלומון כבוש. לבחירתכם גם שתייה קלה שתמתיק את הארוחה, או קוקטייל מרענן שיהפוך את השהייה מול הים להנאה מתמשכת. ארוחות הבוקר מוגשות בליווי מאפים תוצרת בית ולצידם חמאה, ריבה גבינות ועוד.

אם הגעתם אחרי חמש בערב – כשמסתיימת שעת ההגשה של ארוחות הבוקר – או שמתחשק לכם משהו מעט שונה, תוכלו לבחור בין מגוון מנות שכמו מתחרות ביניהן מי יותר טעימה – תחליטו אתם: ממנה מכובדת של קלאמרי מטוגן חתוך לרצועות; דרך פילה בייבי דניס העשוי עם יין לבן, לימון ופטריות; עד לחציל בלאדי קלוי בגריל המוגש עם לבנה וצנובר; ועוד מגוון מנות טעימות, כל אחד ימצא בגיליס את המנה המתאימה לו. וזו רק ההתחלה, המנות העיקריות המוגשות בגיליז, חרף מחיריהן הגבוהים, יעניקו חוויה מענגת לאוהבי האוכל הטוב ובסיומן תרגישו שלא לחינם יצא שמה של המסעדה כאחד המקומות הטובים בארץ. המנות העיקריות שמוגשות במקום, ושזוכות ליחס אישי מלא טרם יעזבו את המטבח בדרכן אל שולחנכם, נראות כמו מעשה אומנות שנוצר במיוחד עבורכם. אבל דבר אחד בטוח – ויסלחו לי הצמחוניים שבינינו – צבעו, ריחו וטעמו המשכר של סטייק האנטריקוט שמוגש במקום הוא מנה ששווה בשבילה לשלם 124 ₪, ושעבורה שווה להגיע אפילו מאילת כדי ליהנות מן הטעם.

כתובת: גיליז, האנגר 25 נמל תל אביב