סמילנסקי

מסעדת גורמה בבאר שבע? הכל בסדר אצלך?
זו וודאי התגובה שתשמעו לאחר שתבקרו במסעדת אחוזת סמילנסקי ותרוצו לספר לאחרים שיש בבאר שבע מסעדה שלא הייתה מביישת גם את מעוזי הגורמה המכובדים ביותר בארץ. מסעדת אחוזת סמילנסקי (לשעבר אחוזת הלפרין) נמצאת בלב בעיר העתיקה בבאר שבע, בתוך בית ערבי עתיק. פנים הבית מעוצב באמצעות קשתות גבוהות ואבן לא מסותתת ומחולקת למספר חדרים המעצימים את התחושה הרומנטית שמתקבלת בעת ביקור במסעדה. רבים יטענו שהמחירים במקום גבוהים מדי יחסית לגודל המנות המוגשות. אך לגבי דבר אחד אין עוררין, המקום מספק מנות שעל איכותן, מראן וטעמן המשגע אין מקום לוויכוח. כבר ברגע הכניסה למסעדה יעטפו אתכם השקט והשלווה שכל כך מאפיינים את המקום. כדאי להתחיל בבחירת בקבוק יין איכותי מבין המבחר הרחב שיש למקום להציע או בקוקטייל צבעוני שיכין אתכם היטב לארוחה שבדרך.

למרות שהתחושה שתתקבל ממבט בתפריט תהיה משהו בסגנון של – "למה לא מצרפים לתפריט מילון?", ישמחו המלצרים (המגלים בקיאות רבה בתחום) לסייע לכם בבחירת המנה הנכונה ובהמלצות על מנות היום. התפריט יצוא הדופן מציע מנות ייחודיות בניצוחו של השף יריב איתני שלמד את רזי הבישול במקומות שונים על פני הגלובוס. אחת המנות החזקות בתפריט, שיפתחו לכם את הארוחה עם טעם של עוד היא גלילת ברזואלה וכבד אווז. המנה, שמראה מעניק תחושה שהשף דאג שתראה כפי שהיא נראית במיוחד עבורכם, תותיר אתכם עם טעם של עוד ומוכנים לדבר האמיתי – המנות העיקריות.

המנות העיקריות באחוזת סמילנסקי הן דבר שאנשים ממשיכים לשאת איתם עוד זמן רב אחרי שעזבו את המסעדה, ופעמים רבות עד הפעם הבאה שהם שבים לבקר בה. אחת מהן היא מנת הריזוטו בניחוח כמהין וגבינת פרמזן (82 ₪). המנה, שמעניקה לסועד חוויה קולינארית משכרת, מציקה את עלותה ובשילוב יין לבן איכותי תהפוך למשהו שתשמחו להמליץ עליו לאחרים. אלה המעדיפים את המנה שלהם יותר בשרית, יוכלו ליהנות ממדליוני פילה בקר ברוטב מיסו חרדל טרגון על ריזוטו פלפלים שספק אם ידעתם שיכולים להשתלב בצורה מושלמת כל כך.

המקום מארח גם אירועים (עד 100 איש ) וערבי נושא שונים. מלבד זאת, בימי שישי ניתן למצוא במסעדה הופעות ג'אז אטרקטיביות ועוד.

כתובת: סמילנסקי 23, העיר העתיקה באר שבע