אל דנטה

בנקודת המפגש בין שכונת רחביה לנחלאות, ברחוב צדדי, שוכנת מסעדת אל דנטה. המקום השקט - שמעוצב בסגנון המשלב ישן וחדש, כולל מרפסת קטנה הצופה אל הרחוב ומעוטרת בשיח גפן ירוק - מציע אוכל משובח בסגנון איטלקי ובאווירה ירושלמית נינוחה.

 

המקום הרומנטי, שגודלו הקטן עומד בניגוד לרמת האוכל המוגשת בו, מתהדר במתכונים על טהרת הייצור העצמי. מבעד לחלון קטן בחלקה האחורי של החנות, ניתן לצפות בשף הטורח על ייצור הפסטה בעת ההזמנה, ובהשקעה הרבה המוענקת לכל אחת מן המנות המעוצבות שיוצאות מן המטבח אל השולחן.

את הארוחה באל דנטה ניתן לפתוח במספר דרכים הכוללות פוקצ'ות, מרקים, סלטים עשירים ועוד. המומלצת ביניהם היא האנטיפסטי הרענן שמוגש במקום, הכולל מגוון ירקות קלויים וגבינת פטה משובחת, ושרומז על טעמן של המנות הבאות אשר יגיעו אל השולחן. עד בוא האוכל, ניתן ליהנות מן המראות הקולות והריחות שמספק המקום, שכמו משלב בין עיר הקודש לכפר קטן באיטליה.

המנות העיקריות כוללות מגוון פיצות - העשויות גבינת מוצרלה איכותית ורטבים טריים המתחדשים מדי יום; דגים טריים כגון סטייק סלומון, פילה דניס ועוד, וכמובן, איך לא, פסגת הטעם של המסעדה - פסטות במגוון עשיר של טעמים וניחוחות הנחתכות ברגע ההזמנה וכוללות ניוקי, רביולי וקנלוני.

לאלה שיבחרו בפסטה רוטולו - העשויה פרוסות גלילת פסטה לבנה במילוי גבינת שמנת, ריקוטה תרד ופטריות ומוגשת ברוטב חמאה, מרווה ולזניה – מובטחת הנאה צרופה שתצדיק את השם שיצא למקום כאחת המסעדות האיטלקיות הטובות בארץ. המנה השופעת והמעולה, אשר ספק אם יישאר ממנה זכר עם תום הארוחה, תעביר בסועד צמרמורות עונג של טעם ותגרום לו להתחיל ולחשב שוב מתי הפעם הבאה שהוא יגיע לבקר כאן.

לסיום, מומלץ לבחור בין מגוון הקינוחים שמוגשים במקום שכולם על טהרת הייצור הביתי ושיעניקו לארוחה סיום הולם. על אף שכל הקינוחים של אל דנטה יעניקו תמורה הולמת למחירם, הטירמיסו אשר מוגש במקום יאפיל על כל השאר ויגרום לכם לשקול להזמין מנה נוספת ממנו עד בוא החשבון.

כתובת: רחוב אוסישקין 50 ירושלים