טיפים חשובים בתחום הקייטרינג

אין ספק שמידת הצלחתו של אירוע תלויה גם באיכות האוכל המוצע לאורחים. בין אם אתם הולכים על ארוחה בשרית, חלבית, או רק "פינוקים" ומתאבנים, קחו בחשבון שהרבה מהאורחים שלכם "ידרגו" את האירוע שלכם על פי טיב האוכל.
חשוב מאוד לבחור את האוכל שיתאים בדיוק לאירוע שלכם. ריכזנו עבורכם טיפים שיסייעו לכם לבדוק, להציב תנאים לחברת הקייטרינג הנבחרת ולוודא שהאורחים שלכם ייהנו ממנות מפנקות, המתאימות לטעמם ושבושלו במיוחד עבורם.

בחירת חברת הקייטרינג

השלב הראשון בבחירת התפריט לאירוע שלכם הוא בחירת חברת קייטרינג שתכין עבורכם את האוכל (ואולי גם תדאג להגשתו במהלך האירוע). הנה הטיפים שלנו לבחירה מוצלחת של חברת קייטרינג:

 • החליטו מראש על תקציב העומד לרשותכם להשקעה בסעיף המזון, הכיבוד והמשקאות. הבטיחו לעצמכם שלא תחרגו מתקציב זה.
 • כדאי שתחליטו מראש לאיזה כיוון של אירוח אתם נוטים. בחירת סוג המזון שתגישו תנבע מסוג האירוע, היום והשעה (למשל, כנראה שלא תבחרו להגיש תפריט קליל אם האירוע שלכם נערך בשעת ארוחת הצהריים). עניין חשוב נוסף הוא מאפייני המוזמנים שלכם.
 • לאחר שבחרתם את סוג האירוח והתקציב, בררו וראיינו לפחות חמש חברות קייטרינג (רצוי כאלה עליהן קיבלתם המלצות) לפני שתחליטו במי מהן לבחור.
  בררו את כל הפרטים הרלוונטיים, כולל מחירים, אפשרויות הגשה, מידת הגיוון בתפריט, ועוד. הקפידו לברר פרטים רבים ככל האפשר בטרם התחייבתם להיקשר או להזמין מחברת קייטרינג כלשהי.
 • אם אתם יכולים להשיג המלצות מחברים שערכו אירועים עם חברות קייטרינג בעבר, יעזור בהחלט לאסוף המלצות אלה. אבל אל תשכחו שמה שמתאים לאירוע אחד הוא לא בהכרח המתאים ביותר לאירוע אחר.
 • בשיחתכם התייחסו לא רק לנתונים ה"יבשים" אודות האוכל והמחירים. התרשמו גם מן השירותיות, הידידותיות ונועם השיחה עם נציג החברה המטפל בכם. "תנו ציון" לחברת הקייטרינג שלכם גם על אופי הטיפול הכולל וטיב השירות הצפוי.
 • אם חברת הקייטרינג תדאג גם להגשה - בררו כמה מלצרים יגיעו? האם בעל החברה יהיה נוכח גם הוא? כיצד תתנהל ההגשה? ועוד.
 • בקשו להגיע לטעימות בחברות הקייטרינג שתבחרו להמשיך איתם לשלב הבירורים הבא. לפעמים מפגש הטעימות נערך בתשלום - בררו מראש את התשלום עבור הטעימות. טיפ - במהלך הטעימות, השתדלו למתן את צריכת האלכוהול (והשתייה בכלל), על מנת שתוכלו להתרשם באופן אובייקטיבי מאיכות המנות שיוגשו לכם.

בחירת תפריט

לאחר שבחרתם חברת קייטרינג שהתרשמתם שתענה באופן מיטבי על דרישותיכם, הגיע הזמן לבחור מהתפריט המוצע מה בדיוק יוגש לאורחים שלכם במהלך האירוע. הנה כמה טיפים:

 • אתם מכירים את המוזמנים לאירוע שלכם. דאגו שהמזון שיוגש יתאים להם ולאופי האירוע. אם רוב האורחים שלכם שומרי כשרות, למשל, חשוב להציע קינוחים פרווה או ארוחה חלבית, וכדומה.
 • מצד שני, חשוב גם לגוון בתפריט המוגש. נסו לוודא שיש מספיק אפשרויות ל"אוכלים הבררניים" מבין האורחים שלכם. דאגו לתפריט מגוון שיכיל מרכיבים שונים (למשל ירקות וסלטים, מנות ראשונות, דגים, בשר, מנות עיקריות צמחוניות, וכדומה).
 • חשוב שהמזון המוגש באירוע יהיה לטעמכם. עם זאת, בגלל שאתם כנראה תהיו אלה שיאכלו הכי פחות באירוע שלכם, מומלץ לבחור במנות אהובות באופן כללי, ולא להתעקש דווקא על ייצוג של טעמכם האישי.

 

בזמן האירוע

חברת הקייטרינג תגיע ביום האירוע ולפני תחילתו כדי להתארגן במקום. היו ערניים להגעת חברת הקייטרינג וודאו שכל המוצרים, הכלים והמלצרים הגיעו כפי שסוכם. אם אתם חושבים שתהיו עמוסים באותו יום, או להיפך, שלא תרצו לדאוג באותו יום, בקשו מאדם קרוב אליכם שיוודא שהכול מתנהל כשורה עם האוכל.