יתרונות הקייטרינג החלבי

נתחיל דווקא מהסוף. מהקינוחים. בתפריט בשרי כשר, יהיו הקינוחים סוג של פשרה. אלה שמהווים תחליף פרווה למוצרי החלב, יהיו בדרך כלל פחות איכותיים, ויפלו בטעמם מהמקור. האפשרויות הן לוותר על הכשרות – למי שאין בעיה הקשורה באמונה ומסורת, אבל אז גם מוותרים מראש על חברות קייטרינג רבות, מהן מצוינות, ובדרך כלל גם על אורחים פוטנציאליים. או, כאמור, לוותר על איכות. ולהישאר עם טעם קצת פחות טוב בפה. בכל מקרה, האופציה הבשרית נתקלת כאן במכשול.

טרנד הצמחונות ההולך ונפוץ, לעולם לא ידלג על כל מכרינו המוזמנים לאירוע. תמיד כמה מהם יהיו צמחוניים ויידרשו לוויתור. אלא אם אין בשר בתפריט, ואז הם יוכלו להינות מאוכל חלבי-צמחוני, מגוון ועשיר לא פחות.

עוד יתרון של קייטרינג צמחוני וחלבי הוא בתחושה שאחרי האוכל. הבשר הוא "כבד" ודורש זמן עיכול ארוך. לאחר ארוחה בשרית דשנה יש תחושת מלאות ותשישות. לא בטוח שנרצה לראות את באי שמחתנו שרויים בכבדות הזו. יתרון זה של המוצרים הצמחוניים והחלביים מאפשר להם להיות מתאימים לכל אירוע, בכל שעה. זה נכון במיוחד לגבי אירועים מוקדמים באופן יחסי. אלה שעות שרבים מעדיפים משהו קל יותר. ולגבי אירועים בערבים - יש גם מי שלא רגילים ולא נוח להם לישון על בטן מלאה. עבור כל אלה עונה הקייטרינג החלבי טוב יותר על הצרכים.

יתרון אחרוחשוב לא פחות של קייטרינג חלבי, הוא בייחוד. יש לו ניחוח של מוצר בוטיק. הוא שונה וייחודי ביחס למקובל. על תקן של שינוי מרענן. הרעננות היא גם בגירויים החושיים: הוא נעים לעין ונראה שונה, הריחות עשירים, ובאופן סובייקטיבי נוסיף בזהירות – ערב לחך. לא באופן השוואתי. לא יותר או פחות מבשר. הוא כזה בפני עצמו, אבל באופן שונה מאוד מהקייטרינג הבשרי הנפוץ.

אוכל טוב הוא עניין חשוב. במחוזותינו המזרח תיכוניים הוא חלק אינטגרלי, לעיתים אף החלק העיקרי, בכל אירוע. טקס ה"טעימות" המקדים, מעיד על חשיבות הבחירה הנכונה. יש ללכת עם הטעם האישי, לשקול את העדפות האורחים ולשים על המאזניים את היתרונות והחסרונות של כל אפשרות. אז הנה לכם כמה הגיגים לחשוב עליהם בפעם הבאה שאתם בוחרים קייטרינג.