מדריך בחירת קייטרינג

קייטרינג היום זה משהו אחר. אם נודה על האמת, בסופו של אירוע, בדרך הביתה, בשלב החלפת החוויות, לטיב האוכל שהוגש יש מקום של כבוד בשקלול הסופי. החתונה הכי מושקעת ומרהיבה תיזכר לעד ככישלון, אם הקייטרינג לא היה מוצלח ולחילופין – ברית המילה המשעממת ביום שישי בצהריים יכולה להפוך לחוויה קולינרית מרתקת. אין זה מפתיע, אם כן, ששעות רבות של טעימות וחשיבה מעמיקה מושקעות בבחירת חברת ההסעדה.

מהם השיקולים בבחירת קייטרינג?

שיקולים רבים נלקחים בחשבון, כמו סוג המזון המוגש, אפשרויות הבחירה בין מנות, גודל המנות, אופן הגשה – בופה, הגשה לשולחן, עיצוב המזון על השולחנות ובצלחות, עיצוב השולחנות עצמם, כולל סידורי פרחים, מפות ומפיות, סוג המשקאות עשוי להיות מגוון:

  • תוצרת הארץ
  • תוצרת חוץ
  • כשרות
  • אחוז האלכוהול
  • גיל
כיצד אוספים המלצות לבחירת קייטרינג?

כמובן, הדרך הכי טובה היא לאסוף המלצות על קייטרינג מנצח היא מחברים, מכרים וקרובי משפחה שיכולים להתריע על שירות גרוע, או אוכל תפל, אבל לא לכולם יש את אותו הטעם ולא פחות חשוב – לא לכולם יש את אותם האורחים וצריך לזכור גם את ה"מיוחדים" כמו מנות לילדים, מנות צמחוניות, מנות ללא גלוטן ומנות לסובלים מאלרגיות שונות כמו חלב, בוטנים ועוד.

האם מיקום האירוע משמעותי?

אם האירוע מתקיים במקום המציע שירותי קייטרינג, כמו גן, או אולם אירועים, בדרך כלל משתלם יותר להשתמש בחברה של המקום והעלויות מצטמצמות משמעותית. עם זאת, יש לקחת בחשבון שאז ההיצע יכול להיות מוגבל ואם חשקה נפשכם בסושי בקבלת הפנים, או דוכן צבעוני עם נקניקייה בלחמנייה, יכול להיות שתסתפקו בכריכונים מסוגננים במקום.

מה המחיר של ספקית הקייטרינג כולל?

בבואכם לבחור את שירותי הקייטרינג, כדאי לבדוק (חוץ מהמלצות), גם מה כולל המחיר מבחינת כוח אדם, האם הטיפ למלצרים נכלל בסכום שננקב בפניכם, האם העיצוב – מפות, פרחים, נרות - כלול במחיר, האם בר המשקאות כלול והאם יפקח על מהלך האירוע מנהל אירועים מטעם החברה, מה שחשוב במיוחד במידה והאירוע מתקיים בביתכם הפרטי.

מהו יום טעימות?

רוב החברות הרציניות מציעות "טעימות" הכוללות דוגמיות של חלק מהמנות, מה שיכול לתת רושם די ברור לגבי טיב המזון ואופן ההגשה וכן לאפשר לכם לבקש שינויים מהותיים כמו תיבול חזק, או חלש יותר. תמיד נהנים ביותר יותר כשבוחרים נכון קייטרינג.