קייטרינג

מארגנים אירוע? מרגישים שהכל סגור? בואו נשאל את עצמנו מספר שאלות. כמה סוגי דיג'יים בדקתם? כמה אולמות אירועים הייתם לפני שסגרתם.את האולם הנוכחי שבו תחגגו את האירוע שלכם? כמה תוספות גיליתם תוך כדי התכנון של האירוע מלבד התכנונים המקוריים? אם לכל השאלות האלה יש תשובה בעלת מספר נמוך כנראה שאתם פזיזים מאוד. כמובן שלכל אירוע צריך להיות תכנון מראש אך אין תכנון שאין לו הוצאות נוספות ודברים שלא עלו בתכנון הראשוני.

בואו ניקח לדוגמא את עניין הקייטרינג. קייטרינג זהו תחום גדול מאוד ומרכזי ביותר בתכנון האירוע. כמעט כל אירוע נמדד על האוכל שבו. למשל בדוכני מזון ישראלים ידועים בדעתם הקולנית. רבים מאיתנו חזרו מאירוע משפחתי או כל אירוע אחר וסיכמו את האירוע כך: "האירוע היה לא משהו אבל האוכל היה מצוין" או להיפך "היה מצוין רק חבל שהאוכל לא היה משו" תמיד האוכל נמדד באירוע כקריטריון עצמאי. לכן ברור שחשוב לשמח את האורחים ולהביא את הקייטרינג הטוב ביותר והטעים ביותר לאורחים שהולכים להיות באירוע.

בנוסף לאיכות הקייטרינב מבחינה קולינרית רצוי שיהיה להם תוספות והכנות גם למקרים נוספים שלא מתוכננים כמו אקסטרא אוכל או אם אוכל נשרף אז אוכל נוסף. בידקו ושאלו את חברות הקייטרינג שאתם בוחנים אם יש להם גם אופציות שמחוץ להסכמים אם יש להם תוספות והכנות למקרים לא מתוכננים.

אחרי שבדקתם, הישוותם, אכלתם, טעמסם וסגרתם חוזה נשאר רק להודיע לכם מזל טוב לכבוד האירוע הקרב ובא. תהנו מהמוזיקה, מהאוכל ומהחוויה. תהנו מכל הדברים שאירגנתם, ובסופו של דבר מקווה בשבילכם שהכל יעבור בשלום.