כיצד לבחור מסעדות יוקרתיות לאירוע

מתכננים אירוע? לא תמיד האירוע גדול מספיק על מנת לשכור אולם, קייטרינג וחברת צילום אירועים. לעיתים מדובר באירוע סולידי ומצומצם יותר. לשם כך מציעות מסעדות רבות את האפשרות לסגור את המקום לצורך אירוע פרטי. מסעדות המציעות אופציה כזאת נעות בדרגתן, החל מבתי קפה או מסעדות פשוטות וכלה במסעדות שף או מסעדות יוקרה. הבחירה במסעדה המתאימה לאירוע אותו אתם מתכננים תלויה כמובן בכם, בסוג והיקף האירוע וביכולתכם הכלכלית.

אילו אירועים כדאי לערוך במסעדה?

מסעדות כמקום לקיום אירוע מתאימות לאירועים עם מספר קטן יחסית של אורחים, בדרך כלל מספר שאינו עולה על 100 אורחים. בדומה לאירוע הכולל חברת הסעדה, אירוע במסעדה יצריך ארגון מראש של המקום וקביעת תפריט מראש. אירועים כמו בר/בת מצווה, ברית או בריתה, ימי הולדת, אירועים עסקיים, ערבי התרמה, מסיבות סיום וכדומה הם אירועים שחגיגתם במסעדה היא אידאלית. מדובר באירועים אשר מצד אחד כבודם במקומם מונח ויש לחגוג אותם כראוי, אך מצד שני השכרה של אולם, שרותי צילום אירועים וארגון מדוקדק הם קצת יותר מדי עבור אירועים כאלה. חגיגת אירועים במסעדה תהיה לרוב זולה יותר, אך תהיה מהנה וטעימה לא פחות, ואולי אפילו יותר.

אירועים חשובים כמו הגעה למצוות, חתונת כסף או זהב, יום הולדת עגול או אירוע השקה עסקי, כדאי לחגוג במסעדות יוקרתיות יותר. מסעדות יוקרתיות הן לרוב בעלות עיצוב מרשים, אוכל איכותי יותר וצוות עובדים אדיב ומיומן יותר. כל אלה יהפכו את האירוע למרשים וחגיגי. מסעדות רבות יציעו גם בר משקאות איכותי ומקצועי, ושירותי מוסיקה. מסעדות מפוארות יותר יכללו אפילו מוסיקה חיה באדיבות להקת הבית. את המסעדה כדאי לבחור לפי קריטריונים מוגדרים: מהו התקציב אותו רוצים (ויכולים) להשקיע באירוע, מהו סגנון המזון אותו רוצים להגיש לאורחים – החל מסוג המטבח (איטלקי, ים תיכוני אסייתי וכדומה), וכלה באופי המזון (חלבי או בשרי, כשר או לא), מהו מספר האנשים המקסימלי שיכולה להכיל המסעדה, וכמובן זמינות המסעדה לאירוע בתאריך הרצוי. חשוב לקבוע פגישה מראש עם מנהל המסעדה או עם אדם מטעמו האחראי על תחום האירועים. בפגישה חשוב לבצע תיאום ציפיות ותכנון כללי של האירוע. כמו כן, חשוב לקבוע מראש תפריט לאירוע על מנת שהמסעדה תתארגן בהתאם. פרט נוסף שחשוב לזכור הוא בחירת המסעדה על פי מיקום גיאוגרפי שיהיה נוח לאורחים. בדיוק כמו באירוע המתקיים באולם, יש להתחשב באורחים המגיעים ממקומות שונים ולבחור מסעדה שממוקמת במקום הנוח ביותר לרוב המוזמנים ( הרי לא מדובר בשירות משלוחים ). חשוב שבמקום תהיה חניה בשפע על מנת להקל על המגיעים ברכב, ובמקרה שאין כדאי לשקול הסעות מאורגנות מחניון ציבורי גדול הנמצא בקרבת מקום.

בפעם הבאה שאתם מארגנים אירוע, לפני שאתם רצים לחפש אולם, זיכרו שיש גם אופציה אחרת. קיום אירוע במסעדה יכול לחסוך לכם כסף רב והתעסקויות מיותרות, מבלי להתפשר על איכות האירוע ועל הצלחתו.