בתי קפה – המשרד החדש?

רבים אומרים שבתי קפה הינם המקום שלהם להירגע, מקום בו הם יכולים לשתות את הקפה של הבוקר שלהם ועדיין ליהנות מהחוויה של יציאה מהבית.

בתי קפה כבר מזמן הפסיקו לשמש רק בתור כסא ושולחן קטן לקפה בלבד, היום ניתן לראות איך צוותים שלמים של הייטקיסטים המשתלטים על עולם בתי הקפה, לא עוד רק לשבת ולשתות אלא גם לשבת ולהעביר יום שלם בעבודה על מחשב הנייד וכמובן להזמין קפה ומאפה כל כמה שעות, לרוב גם אוכלים ארוחת צהריים ולפעמים אפילו ערב. מעיין יום עבודה מלא אשר הופך לו מפגישות ושתייה למשרד ציבורי וחוויתי.

אם יש משהו שאפשר להרגיש בבתי הקפה זה האווירה הכוללת, אווירת האורחים המגיעים וכל אחד עם ההילה שלו ומה שהיא מסמלת, כאלו שמגיעים לקפה להתחיל את הבוקר וכאלו שמגיעים בכדי לעבוד לכל היום במלואו. פעם היה ניתן לראות איך פגישה ראשונה בין בני זוג (לרוב – פגישה עיוורת) הייתה מתחילה ממסעדה או ספסל ציבורי בימים ההם אבל כיום, בתי קפה הפכו לסמל הראשון של הדייט, כל זוג אשר הכיר בפגישה עיוורת ב4 שנים האחרונות נפגשים בפעם הראשונה שלהם בבית קפה קרוב לסביבת ביתם של שניהם, אחרי הכל – עם גדילה של הקונספט כך גדל גם מספר בתי הקפה בישראל ובמיוחד בתל אביב.

בית קפה ואינטרנט?

לקראת שנות ה2000 התחילו כמה בתי קפה להיקרא "קפה אינטנרט" כל מיני בתי קפה קטנים הנותנים שירותי אינטרנט, מעיין מחשב ישן הנמצא במקום למען הגולשים והאורחים בבית קפה, היום בתי קפה למדו שיש המון בעלי מחשבים ניידים. (אחוז שגדל מיום ליום בזכות מחירי הניידים). אנשים רבים מגיעים הנייד הרגיל שלהם ומשתלטים על האינטרנט וגולשים כרצונם, כמובן שבשל הסיכוני אבטחה וכד' בתי הקפה האינטרנטיים העמידו גבולות ברמת הדפדפנים מה שאומר שגם אלו החלו להפסיד כמה וכמה "גולשים" בשל הגבולות אשר חסמו גם את המיילים ודברים חשובים נוספים שיש היום לגולשים האקראיים.

רשתות גדולות של בתי הקפה הבינו את רעיון האינטרנט והחלו לתת שירותי אינטרנט אלחוטי לכל אלו עם המחשבים הניידים, מה שהחל פעם כשירות עם תשלום, היום – הדבר תפס תאוצה ברמה שכזו שאין בית קפה היום (קטן או גדול) שאין לו אינטרנט במקום, כמובן שהשירות ניתן בחינם למען כל אלו המגיעים "לנפוש" לכמה שעות בבית הקפה. כולם מרוויחים, בתי קפה מרוויחים אנשים שנשארים זמן מה ומזמינים יותר מאשר קפה ואנשי הניידים עובדים מהמקום השלוו ביותר שניתן למצוא ללא תשלום שכירות.