כריכים- האופציה הבריאה

רובנו נוטים לחשוב על כריכים כמאכל שטוב לארוחת ביניים, אבל רחוק מלהיות בריא. הרי הוא מכיל לחם שהוא פחמימה, ולרוב אין לנו גם כוח להשקיע במילוי שלו כך שמקבלים כריך עשיר בקלוריות ובמילוי פשטני למדי דוגמת חומוס או ממרח שוקולד. אבל האמת היא, שעם קצת יותר מחשבה וקצת יותר השקעה, אפשר להפוך כל כריך לארוחה שלמה ואפילו מזינה ובריאה!

היופי שבמאכל הזה הקרוי כריך, הוא שאפשר להרכיב אותו בכל פעם מחדש בצורה מעניינת יותר. יש אין סוף אופציות מה אפשר לשים בו ומכאן היכולת לבחור האם להפוך אותו למאכל שחיתות דוגמת המבורגר או להפוך אותו לארוחה בריאותית של ממש. בהנחה ואתם רוצים לממש את האופציה השנייה שהצענו, הנה כמה הצעות וטיפים איך להפוך את הסנדוויץ' שלכם לבריא יותר.

הכל טמון בלחם שבוחרים

כריך איכותי, כזה שנהנים מכל ביס בו, חייב להיות מורכב קודם כל מלחם איכותי וטוב. האופציות הבריאות ביותר הן לחמי הדגנים שהקמח שלהם מורכב מתערובת של גרעיני דגנים שונים שטחנו אותם ולרוב מוסיפים גם דגנים או גרעינים שלמים לבצק הלחם עצמו. ללחם זה ערך תזונתי גבוה שכן קמח הדגנים עשיר בוטמינים ומינרלים המגיעים מן הדגנים הטחונים. או לחם שמבוסס ברובו על חיטה מלאה. קמח זה עשוי למעשה מן הדגן יחד עם הקליפה שלו מה שתורם ללחם עשיר יותר מבחינה תזונתית בויטמינים, מינרלים ואפילו קצת חלבונים. לחם זה נספג בצורה איטית יותר בדם ולכן תורם גם לתחושת שובע לאורך זמן וגם בעל ערך גליקמי גבוה בשל כך.

העדיפו מילוי לכריך שכולל ירקות

מה ששמים בכריך היא ההתלבטות הבאה. נכון, הכי קל לקחת סתם ממרח שוקולד, טחינה או חומוס ולשים שם. אבל למה שלא תהפכו את הכריך שלכם לחויה לחך? ראשית כל, הכינו ירקות שימלאו את הכריך. הם נותנים קצת רטיבות בפה בזמן שאוכלים את הלחם המצמיא, והם כמובן בריאים, צבעוניים ולא משמינים. הם יכולים ללוות כל מילוי מחביתה ועד גבינה לבנה ולהוסיף טעם וריח. אלו ירקות עדיפים? אלו שאתם הכי אוהבים וטעימים לכם!

חישבו על כריך כארוחה, לא ארוחת ביניים

תארו לכם, שהארוחה החמה היחידה שלכם תהיה הכריך הזה שאתם מכינים. ברגע שחושבים על הכריך בתור ארוחה ולא בתור נשנוש נוטים להשקיע בו יותר. כפי שבארוחה לרוב תכללו פחמימות, חלבונים ושומנים כך גם צריך להיות הכריך שלכם בנוי. שימו בו אוכל אמיתי ולא ממרחים- פרגית קטנה שניתן לשטח אותה ולהכניס לכריך, חביתה שניתן לחתוך אותה ולהכניס לכריך, גבינה לבנה שאפשר לצוות אליה ירקות מכל טוב, ועוד.