כיצד ניתן לזהות אתר מתכונים טוב?

כפי שידוע לכולנו הרשת מוצפת בשני דברים: תמונות של חתולים ואתרי מתכונים. אז איך יודעים לברור את אתר המתכונים המוצלח והנכון? הרי אנחנו לא יכולים לטעום או להריח דרך המסך.
אז איך בכל זאת מזהים אתר עם מתכונים מוצלחים?
יש כמה דרכים על מנת לזהות כי אתר המתכונים שלפניכם הוא אתר רציני עם מתכונים מוצלחים:

מתכונים עם שלבים מפורטים

מתכון טוב הוא מתכון שלא צריך לנחש כלום. נכון – אוכל ובישול אלו בדיוק המקומות לבטא את היצירתיות שלכם. אבל מתכון צריך בראש ובראשונה להדריך אתכם צעד אחר צעד, שלב אחר שלב ללא דילוגים וללא ניחושים. למשל – חום בישול, כמויות מדויקות, זמני בישול, האם האתר נותן רשימת מצרכים מדויקת או מפתיע אתכם באמצע המתכון עם רכיב שלא הוכרז עליו בהתחלה?

גם השלבים עצמם צריכים להיות בשפה פשוטה ולא שפה גבוהה מדי. וכמובן – שכל שלב יכיל פעולה אחת בלבד (במקרים קיצוניים – אפשר גם 2 או 3 פעולות פשוטות הקשורות זו בזו).

תמונות

אתר מתכונים טוב יראה לכם בדיוק איך אמורה לצאת המנה שאתם מכינים. אתם לא אמורים לנחש איך המנה תצא לפי השם שלה. אתר מתכונים מצוין ייתן לכם גם תמונות של התהליך. כך גם תהיו בטוחים שהמתכון נוסה בהצלחה על ידי מנהל האתר. תמונות של התהליך יקלו עליכם את מלאכת הבישול. כך תוכלו לדעת אם אתם עובדים כמו שצריך.

נתונים על המתכון

האם אתר המתכונים נותן לכם מספיק נתונים לדעת אם זה המתכון המתאים לכם? כמות המנות שתצא לכם, משך ההכנה, רמת המתכון. גם אם המתכון מאוד מפורט – יש מתכונים קלים להכנה ויש מתכונים שדורשים יותר ניסיון. האם המתכון מתאים לשבתות וחגים? האם המתכון כשר? את כל זה אתם צריכים לדעת לפני שאתם מתחילים לקרוא את המתכון.

מי עומד מאחורי האתר?

אחד הפרמטרים החשובים ביותר והקלים לזיהוי הינו זהות בעל האתר. אתרי מתכונים מתחלקים לכמה סוגים:
אתרי מותגים – אתרי מתכונים שבאמצעותם מקדמים מותגי מזון ומוצרים שונים של חברות מסחריות. אלו מתכונים שיתמקדו במוצרים והם יהיו עיקר ההכנה. אתרים כאלה בד"כ יכילו מתכונים פשוטים למדי, ללא תמונות – אבל לרוב לא תצטרכו תמונות – כי המתכונים יהיו פשוטים להכנה עם מעט שלבים. או שמראש אלו לא יהיו מתכונים מאוד מקוריים אלא למעשה יוצגו מתכונים פופולריים עם שימוש במוצרי המותג. לרוב גם המתכונים יהיו בעילום שם.
בלוגי מתכונים – אלו אתרים של בשלנים חובבים. אתרים אלו יכילו תמונות וכמובן מתכונים טובים. אלו האתרים המומלצים. שם תוכלו למצוא מתכונים מקוריים וכמובן עזרה בהכנה. מכיוון שבלוגרי המתכונים עושים זאת מאהבת הבישול ובהתנדבות – הם יגיבו על שאלותיכם, ולרוב גם יובילו קהילת חובבים במקביל לאתר.

פרמטרים נוספים

כדאי לבדוק פרמטרים נוספים על מנת לזהות אתר מתכונים טוב. למשל: האם כותבי האתר עונים על תגובות? האם בכלל ניתן להגיב?
האם יש מספר כותבים והאם הם מזדהים בשמם?
ככל שהאתר מפורט יותר – כך הסיכוי שהמתכונים בו טובים ומוצלחים יותר.
בתאבון!