מה צריך לדעת לפני שקונים מטבחים מודרניים?

מה צריך לדעת לפני שקונים מטבחים מודרניים?

כיום יכול כל מי שנכנס לדירה חדשה או משפץ את הדירה הישנה להרכיב גם הוא מטבחים מודרניים בביתו, דבר שעד לפני שנים היה מנת חלקם של אנשי האלפיון העליון בלבד. ההתקדמות הטכנולוגית יחד עם ירידות מחירים כלל עולמיות הפכו את המטבחים המודרניים למשהו שניתן לשלב בקלות בכל בית, וכיום גם בבתים קטנים אפשר למצוא מטבחים בעלי עיצוב ותפקוד מודרניסטי למהדרין. רגע לפני שאתם רצים לקנות מטבח כדאי לדעת כמה דברים חשובים לגבי המטבח המודרני.

מטבחים מודרניים – הכל מתחיל בעיצוב!

הדבר הראשון שחשוב להקפיד עליו ברכישת מטבח מודרני הוא טיב העיצוב. מטבחים מודרניים מתאפיינים בצבעי לבן, אפור או צבעים מטאליים, ובקווים נקיים ומתומצתים. האמרה "פחות או יותר" מאפיינת את העיצוב המודרני כבר עשרות שנים, אך כדי להגיע ללוק המודרני האלגנטי צריך להשקיע עבודה רבה. הקפידו לראות עבודות קודמות של המעצב או של החברה ממנה אתם מתכוונים לרכוש מטבח, כדי לוודא כי מדובר במישהו המתמחה בסגנון העיצובי הספציפי הזה.

דאגו כי הריהוט יתאים לעיצוב הכולל של המטבח. אין טעם להשקיע במטבח מודרני ואז להציב בו כסא קש עם דוגמא פרחונית, בסגנון שיהיה זר לחלוטין לסגנון המודרני. גם מבחינת החומרים יהיה עליכם לשמור על אחידות. מטבחים מודרניים מאופיינים בדרך כלל בחומרים כמו זכוכית ונירוסטה, ונדיר יותר למצוא בהם חומרים לא מעובדים כמו אבן טבעית וכדומה.

טכנולוגיה מתקדמת בעולם המטבחים

אחד מהמאפיינים העיקריים של הסגנון המודרני הוא טכנולוגיה מתקדמת וניצול מקסימאלי של החלל תוך שמירה על מראה נקי ולא עמוס. מטבחים מודרניים מאופיינים משום כך בפתרונות אחסון מתוחכמים כמו מדיחי כלים המוסתרים בארונות, אביזרי תליה מתקדמים או חלקים מתקפלים ומתרוממים של הריהוט.

ואם כבר מדברים על יעילות הרי שאי אפשר לא להזכיר את אחד הגורמים החשובים ביותר בקניית מטבח מודרני והוא בחירה נכונה של משטח העבודה. ככל שמשטח העבודה מותאם בגודלו ובמיקומו לצרכים הספציפיים שלכם, כך תוכלו לחסוך זמן יקר בהכנת המזון. החומר ממנו עשוי משטח העבודה צריך להתאים לקו האסתטי המודרני שבחרתם, ובנוסף לכך להיות קל לניקוי ולתחזוקה בכדי לחסוך גם כאן עבודה מיותרת.

ולסיום, היבט חדש יחסית בבחירת מטבח מודרני שכדאי להקדיש לו מעט מחשבה הוא ההיבט האקולוגי או ה"ירוק". כיום כבר ברור כי מטבח מודרני הוא מטבח המסייע לכם לחסוך אנרגיה ובכך לשמור על הסביבה (וגם לחסוך לא מעט כסף). לשם כך כדאי להקפיד כי המכשירים שאתם מציבים במטבח יהיו חסכוניים בחשמל, לדאוג לבידוד חום יעיל, ולהשתמש בנורות חוסכות אנרגיה עבור תאורת המטבח.